Hurrrrrrrraaaaaa!!! Jesteśmy na Kardiologii!!!
30 maja 2017
Mikuś skończył roczek!
11 lipca 2017

Pierwsze dni na Kardiologii

Jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, od poniedziałku 29 maja przebywamy na oddziale kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przez ten tydzień Mikołaj przyzwyczaił się do nowego miejsca. Udało się nam również odstawić jeden z leków podawanych dożylnie – Dopaminę. Zostały jeszcze dwa choć tutaj Pani Doktor informuje nas, że progres nie będzie aż tak szybki.

Na chwilę obecną działania lekarza skupiły się na trzech rzeczach: ustabilizowaniu procesu samodzielnego oddychania, nabraniu większej wagi i uzyskaniu swobody ruchu.
Jeśli chodzi o pierwszą z nich to duża ilość inhalacji ma oczyścić płuca z zalegań w dolnych partiach co spowoduje, że Mikuś nie będzie już tracił tak dużej ilości energii na każdy oddech.
Drugą ważną kwestią jest przybranie na wadze. Powoli zmieniana jest mieszanka mleka na taką, która posiada większą ilość kalorii, dzięki czemu Miki będzie miał więcej siły na powrót do zdrowia.
Trzecia to rehabilitacja ruchowa prowadzona jest przez doświadczoną specjalistkę, która pozytywnie wypowiada się o jego zdolnościach i tym jak z nią współpracuje. Pokazuje nam ćwiczenia, które możemy z nim wykonywać samodzielnie. Sprawia mu to wiele radości jak widać na poniższych zdjęciach! 🙂

Bądźcie cały czas z nami!!!

i jeszcze dwa filmy z jego udziałem 🙂


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *